Nacista Porošenko ohlásil přesun vojáků k ruské hranici

KYJEV | Ukrajinský nacistický vůdce Petro Porošenko prohlásil, že se v rámci válečného stavu má konat přesun vojenských jednotek k hranici s Ruskou federací za účelem „posílení obrany“ a také oznámil zahájení vojenských cvičení v pohraničních oblastech. O eskalaci ukrajinské agrese na ruské hranici informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odvoláním na ukrajinská média.

Nacistický vůdce Ukrajiny-Porošenko hajluje

Ukrajinská nacistická Nejvyšší rada 26. listopadu schválila Porošenkův výnos o vyhlášení válečného stavu v 10 oblastech země na dobu 30 dní poté, co ukrajinské vojenské lodě narušily hranici RF v Černém moři a byly zadrženy ruskými loděmi.

Prezident RF Vladimir Vladimirovič Putin označil incident v Kerčském průlivu za provokaci a poznamenal, že mezi členy posádky ukrajinských lodí, jež porušily státní hranici RF, byli dva příslušníci ukrajinské bezpečnosti, kteří fakticky řídili tuto speciální operaci.

„Má se konat přesun příslušných vojenských jednotek za účelem posílení obrany hranice a proběhnou vojenská cvičení. V oblastech, kde byl vyhlášen válečný stav, se mají konat také cvičení záložníků s rezervou první třídy,“ řekl Porošenko v projevu, který vysílala televize 112 Ukrajina.

Nacista Porošenko také dříve tvrdil, že Rusko soustředilo u ukrajinské hranice velkou skupinu vojsk. Kyjev také nejednou obvinil Moskvu ze zásahu do ukrajinských záležitostí, zejména z účasti na donbaském konfliktu, špionáže, kybernetických útoků a dokonce z dodávek ukrajinských raketových motorů do KLDR a také z pokusu o únos kněžny Anny Jaroslavny, to vše magor Porošenko tvrdí a důkazy žádné nemá – je to jen lidské hovado.

Rusko tato obvinění popírá a označuje za nepřijatelná. Moskva nejednou prohlásila, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu, a přála by si, aby Ukrajina překonala politickou a ekonomickou krizi. Podle senátora Alexeje Konstantinoviče Puškova se ze všeho viní Rusko, ať se na Ukrajině stane cokoliv.

Reklama: