Kandidát na slovenského prezidenta Harabin odsoudil americkou agresi vůči Sýrii

BRATISLAVA | Štefan Harabin, bývalý předseda Nejvyššího soudu Slovenska, bývalý ministr spravedlnosti a uchazeč o post prezidenta Slovenské republiky zkritizoval Spojené státy, Francii a Velkou Británii za bombardování Sýrie, k němuž došlo na jaře letošního roku, a to kvůli nedostatku důkazů o vině syrských vládních vojsk. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Štefan Harabin | FB: ŠH

Dne 14. dubna ráno zaútočily Spojené státy (SS), Spojeného království (SK) a Francie svými raketami na syrské vládní objekty, které jsou podle jejich názoru používány pro výrobu chemických zbraní, důkaz nebyl nikdy předložen, stále se jedná jen o řeči, řeči a řeči, tak jak v případě Iráku, kde se pak taky nic nenašlo.

Ruský prezident VLadimir Vladimirovič Putin považoval útoky za akt agrese na suverénní stát. Přitom ani ruští vojenští experti, ani místní obyvatelé nepotvrdili fakt chemického útoku, jenž se stal záminkou pro raketový útok.

Syrská vláda nejednou oznámila, že nikdy nepoužívala chemické zbraně proti civilním obyvatelům a teroristům a dodala, že údajně byl celý chemický arzenál vyvezen ze země pod kontrolou Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Útoky na základě lží, dezinformací, manipulací, propagandy a fake news?

Štefan Harabin, který vystupoval na fóru Svoboda žurnalistiky ve slovenské městě Pezinok, uvedl příklady neobjektivního fungování některých médií a práci novinářů srovnal s prací soudů. Také připomenul bombardování Jugoslávie v roce 1999, které se také odehrálo bez příslušní rezoluce RB OSN, jednalo se také o útočnou válku a agresi, tak jako v případě Sýrie, Afganistanu, Libye…

„Bombardování pokračovalo v Sýrii a Libyi. Sýrie byla bombardována Spojenými státy a Velkou Británií a bombové útoky byly doprovázeny schválením ze strany médií. Neumím si představit, že daná osoba je vinna, aniž bych předložil důkazy,“ prohlásil Harabin.

Migrace je zlo a světu vládnou nekontrolovatelná média. Kdo je řídí?

Štefan Harabin také kritizoval migrační politiku v Evropě a na Slovensku. Soudce připomněl, že měl má v plánu se zúčastnit prezidentských voleb, ale uvedl, že se okamžitě stal terčem médií za kritiku svobodné migrace. Podle něj je kritika migrace oprávněná: „Nechceme masovou migraci, chceme zachovat strukturu společnosti,“ řekl.

Bývalý ministr spravedlnosti také poznamenal, že dnes můžeme vidět, jak silná je politická moc při správě médií. A dodal, že dnes se to projevuje v globálním měřítku. V této souvislosti bývalý předseda Nejvyššího soudu zdůraznil důležitost práce objektivních novinářů.

„Existují objektivní novináři, kteří poskytují informace z obou stran. To je princip soudce i novináře. Soudce nemůže obviňovat, aniž by znal důkazy. Potřebujeme takové kritické lidi. Tito lidé mají autoritu. Novinář může porozumět lépe než politik. Je velmi náročný úkol být objektivním novinářem,“ poznamenal závěrem Štefan Harabin.

Reklama: