Síla cestovního pasu? Si dělají srandu?

Spojené arabské emiráty mají »nejsilnější pas« na světě. Je však skutečně tento pas ten nejlepší? Oproti třeba nám (Česká republika 5. místo spolu s Maďarskem) mohou bez víza vycestovat třeba do Burundi a Čadu, a nebo dokonce až do Konga. Tak to je skutečně výhra.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Dubaj, Abu Dhabi a Sharjah jsou moderní města, jenže co zbytek?! Ovšem komu se líbí poušť, písek, písek a Islám na moři ropy, proč ne.

Nicméně až tam třeba pojedete, doporučuji si dát pozor na místní zákony. Například dle práva Šaria (tamní právní systém) je uplatňován trest bičování za trestné činy, jako je cizoložství, předmanželský sex (v obou případech, kdy je žena znásilněna je ještě takto odměněna) a za konzumaci alkoholu.

Také kamenování je zákonný trest v tamním soudním systému. A pozor na to, aby jste nebyli označeni za odpadlíky od víry. Odstoupení od víry (apostaze) se trestá smrtí bez výjimky. Jde o článek 1 a článek 66 trestního zákoníku Spojených arabských emirátů.

Homosexualita je nezákonná a amputace nebo ukřižování je zákonný a legální trest. Během měsíce Ramadánu je nezákonné veřejně jíst, pít nebo kouřit mezi východem slunce a západem slunce a to platí i pro nemuslimy. Tanec na veřejnosti je ve Spojených arabských emirátech nezákonný.

loading...

Ale možná by někdo mohl chtít třeba Nigerijský pas. Nigérie je bohatá (5. největší vývozce ropy na světě) a jistě si vzpomenete na e-mail od překrásného nigerijského muže, který nedávno zdědil 80 miliard dolarů od svého strýce ropného magnáta. Tam onen pán píše, že můžete dostat 1/2, když mu umožníte přeposlat onen neskutečný balík peněz na svůj účet, kde budou ony prostředky dočasně umístěny.

No neberte to… To jsou přece skvělé možnosti. Již si také běžíte pro nový pas?!

loading...
Reklama:
loading...