Americký torpédoborec předvedl pouze nezdařený pokus o únik před ruskými loděmi

MOSKVA – VLADIVOSTOK | Posádka amerického torpédoborce McCampbell, která proplula v blízkosti základny ruského Tichomořského loďstva, předvedla pouze nezdařený pokus o únik před ruskými loděmi, které ji doprovázely, sdělil mluvčí Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Jevgenějevič Konašenkov, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

USS McCampbell | repro z plátku americké válečné propagandy: Stars and Stripes

Konašenkov, Igor Jevgenějevič řekl, že se torpédoborec nepřiblížil k ruským výsostným vodám blíž než na 100 km a také plul pod kontrolou velké lodě Admirál Tribuc a letadel Námořního letectva Tichomořského loďstva.

„Předvedla-li něco posádka amerického torpédoborce, pak jenom nepodařený pokus o únik před Tichomořským loďstvem, které ho doprovázelo. V současné chvíli předvádí posádka torpédoborce McCampbell svoji ‚odvahu‘ na vzdálenost více než 400 km od ruských výsostných vod, v centrální části Japonského moře,“ řekl.

Americké vojenské námořnictvo dříve informovalo, že raketový torpédoborec McCampbell proplul ve středu v bezprostřední blízkosti zálivu Petra Velikého v Přímoří, kde se nachází základna Tichomořského loďstva RF.