Syrský premiér přijal slovenskou delegaci

DAMAŠEK – BRATISLAVA | Sýrii navštívil bývalý předseda vlády Ján Čarnogurský a promluvil s předsedou syrské vlády Imadem Khamisem o vztazích Evropy k Sýrii. O tom informuje portál HlavnéSprávy.sk, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ján Čarnogurský | foto: stalo-se.cz

Politici projednali postoj evropských státu vůči Sýrii s ohledem na americké sankce. Čarnogurský řekl, že státy EU nemůžu ve věcech sankcí rozhodovat samostatně, protože jsou vazaly USA a připomenul slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka. Podle slov bývalého předsedy vlády, Lajčák byl ochoten pro svůj kariérní postup vnucovat vlastní zemi migrační pakt a poté, co mu to parlament odmítl, argumentovat větou, zda příště bude parlament schvalovat například návštěvu Bašára Asada na Slovensku.

Imade Khamis ocenil, že existují politici, kteří mají vlastní názor a mají zájem otevřít cestu pro své průmyslové subjekty, s nimiž má Sýrie dlouhodobě vynikající zkušenosti, uvádí portál.

Khamis také uvedl, že meřítkem posuzování prezidenta Sýrie bylo to, co o něm napíšou mainstreamoví pisálci placení ze stejných zdrojů, které stály za rozbitím Sýrie, Libye, Iráku, Jemenu a dalších zemí. A zdůraznil nutnost existence objektivních medií.

Podle Čarnogurského válka v Sýrii vejde do syrských dějin a představitelé Sýrie tam vejdou jako kladní hrdinové, kteří zde válku vyhráli. Proto už nyní pogratuloval předsedovi syrské vlády ke vstupu do syrských dějin.

loading...

Čarnogurský vysvětlil předsedovi syrské vlády, že všechny podniky, které nesouhlasí s politikou EU vůči Sýrii a dnes nemají možnost pomoct, projevují ochotu spolupracovat při rekonstrukci země.

Jak informuje portál, večer Ján Čarnogurský vystoupil v syrské televizi ve 40 minutové diskusi o jeho návštěvě a vztahu Evropy k Sýrii.

loading...
Reklama:
loading...