Nacistická Ukrajina přesouvá „vojsko“ k ruským hranicím

KYJEV | Nacistický ukrajinský vůdce Porošenko informoval o zvýšení počtu ukrajinských vojáků na hranici s Ruskou federací (RF). Jeho slova o stupňující agresi se strany Ukrajiny přinesla světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odvoláním na ukrajinská média.

Porošenko se dívá do své budoucnosti | Foto: stalo-se.cz

Ukrajinský prezident Petro Porošenko informoval dnes na svém Twitteru o zvýšení početního stavu ukrajinské armády na hranici s Ruskou federací.

„Důležitou součástí adekvátní reakce na akce agresora je zvýšení početního stavu vojsk v souladu se strategickým plánem nasazení sil státní obrany, který jsem schválil. V rámci toho mají být vojenské jednotky ukrajinské armády přesunuty na nejnebezpečnější směry podél celé naší hranice, aby posílily obranné schopnosti,“ lhal nacistický sviňák Porošenko na Twitteru.

Ukrajinská vláda vyhlásila válečný stav v deseti oblastech, zejména v Luhanské a Doněcké, a ve vnitřních Azovsko-Kerčských vodách na dobu 30 dní po incidentu v Černém moři, když tři ukrajinské vojenské lodě narušily státní hranici Ruské federace, dostaly se do dočasně uzavřených vod RF a směřovaly z Černého moře do Kerčského průlivu.

Vykonávaly nebezpečné manévry a nepodřídily se zákonným požadavkům ruských úřadů. Ukrajinské lodě s 24 námořníky byly zadrženy. Státy EU vyzvaly po incidentu Ukrajinu a RF ke zmírnění napětí a maximální zdrženlivosti.