Ostravská Nová huť by měla být prodána tomu, kdo zajistí její rozvoj

OSTRAVA | Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák včera jednal s Jonem Boltonem, výkonným ředitelem společnosti Liberty House, která se má stát novým majitelem huti ArcelorMittal Ostrava, informuje tiskový odbor Moravskoslezského kraje.

Ostravská Nová Huť | repro: wikipedia.org

„Výkonný ředitel společnosti Liberty House, která se má stát novým majitelem huti ArcelorMittal Ostrava, Jon Bolton mě informoval o aktuální situaci v celém procesu,“ řekl hejtman Vondrák, který je zároveň i poslanec Parlamentu ČR za ANO.

„Mluvili jsme zejména o investicích této společnosti v ostravské huti, protože bez nich se do budoucna neobejde, nemůže fungovat. Také o vývoji zaměstnanosti a vztahu vedení firmy s odbory. Pan Bolton potvrdil ochotu společnosti Liberty House formalizovat v podobě smlouvy udržitelný rozvoj ostravské huti. To je pro náš kraj důležité, protože huť by měla být prodána tomu, kdo zajistí její rozvoj, udrží zaměstnanost a sociální smír. Rozebírali jsme proto možnosti podepsání trojstranné dohody mezi Liberty House, odbory a vládou. Ta by mohla podpořit vzájemnou důvěru mezi budoucím vlastníkem huti a zaměstnanci, kteří mají obavy o další existenci,“ upřesnil hejtman Vondrák.