Komunistický kolaborant a udavač Wałęsa se musí omluvit Jarosławu Kaczyńskému

GDAŇSK | Soud v polském Gdaňsku nařídil bývalému polskému prezidentovi a před tím ještě komunistickému udavači a kolaborantovi Lechu Wałęsovi, aby se omluvil předsedovi vládní strany země Jarosławu Kaczyńskému. O příkazu k omluvě informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lech Walesa a špinává svině – Najdi jeden rozdíl

Uvádí se, že Kaczyński podal na Wałęsu u soudu žalobu kvůli podle něho urážlivému příspěvku na Facebooku. Žádá, aby to exprezident popřel a omluvil se.

Wałęsa obvinil Kaczyńského v tom, že dal rozkaz k přistání letadla ve Smolensku, což vedlo k letecké nehodě 10. dubna 2010. Tehdy zahynul polský prezident a bratr Kaczyńského — Lech. Mimo jiné Wałęsa napsal, že Jarosław je nemocný a duševně nevyrovnaný.

V průběhu soudního zasedání Wałęsa zdůraznil, že neodmítá žádné své vyjádření a nebude je vysvětlovat ani Kaczyńskému, ani „jeho agentům“. Soud přiznal žádost Kaczyńského za opodstatněnou a nařídil Wałęsovi vystoupit s omluvou. Jak se komunistická svině Wałęsa zachová?