Miloš Zeman se vysmál neschopné BIS, že mluví o samých ruských a čínských agentech a ani jednoho nechytla

LÁNY | Miloš Zeman v TV Barrandov uvedl, že ve výroční zprávě BIS chybí konkrétní důkazy. Prezident popřel, že by v Česku existovali ruští a čínští špióni. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Reprodukovaná fotografie: Miloš Zeman ve vysílání TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem

Podle Miloše Zemana je kontrarozvědka neschopná, ruští a čínští špióni v Česku neexistují. Prezident to prohlásil během pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov

„Doufám, že neprozrazuji jiná státní tajemství než tajemství o neschopnosti BIS. Za šest let není jediný údaj o tom, že by se podařilo odhalit byť jen jediného ruského nebo čínského špióna,“ řekl prezident. Jak uvedl prezident, BIS si chce zachovat nebo zvýšit svůj rozpočet, obvinil prezident zpravodajské neschopné vyžírky z parazitování.

Bezpečnostní informační služba (BIS) zveřejnila výroční zprávu, v níž se uvádí, že Rusko při své zpravodajské činnosti v Česku těží z velké diplomatické mise v Praze i lehkovážného přístupu politiků a státních zaměstnanců k interním informacím. Rusko se podle kontrarozvědky v ČR orientuje na vlivové operace a vědomé i nevědomé vytěžování českých zdrojů.

loading...
Reklama:
loading...