Patří Macron pod gilotinu? Takhle brutálně zasáhl francouzský policejní dobytek vůči studentům

PAŘÍŽ | Šokující video ze zadržení studentů ve Francii. A jindy militantní ochránci práv mlčí? Proč? O policejní brutalitě na studentech protestujících proti zločineckému francouzskému státu informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Měl by být za toto francouzský vůdce Macron pod gilotinu?

francouzský policejní dobytek v akci

Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer přiznal, že video a obrazy ze zadržení studentů policií, kdy studenti klečí na kolenou s rukama za hlavou, jsou „šokující“.

Hrozivé video z Mantes-la-Jolie bylo publikováno ve čtvrtek. Okamžitě se stalo předmětem debat na sociálních sítích. Na obrázcích jsou vidět protestující proti změnám ve vzdělávání, jak klečí na kolenou a mají ruce za hlavou. Okolo nich se nacházejí pořádková policie v helmách a neprůstřelných vestách se štíty.

Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer dostal v rádiu France Inter prostor, aby se k tomuto videu vyjádřil: „Jsou to šokující obrazy. Existují šokující obrazy, protože se nacházíme v klimatu výjimečné úrovně násilí.“

„Klimatem výjimečné úrovně násilí“ má na mysli protesty žlutých vest, které svírají zemi již třetí týden. V sobotu jsou opět očekávány velké protesty, kterým bude čelit policie spolu s vojenskou policií (Gendarmerie).