Toyota převezme od roku 2021 vlastnictví japonsko-francouzské TPCA v Kolíně

KOLÍN | Toyota Motor Corporation (TMC) a skupina PSA (PSA) oznámily v pátek 30. listopadu 2018 nové nastavení vzájemné spolupráce na evropských trzích, informuje ve své tiskové zprávě CzechInvest.

Ilustrační snímek: TPCA

Od ledna 2021 Toyota převezme celé vlastnictví společnosti Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. (TPCA) v Kolíně, která je společným podnikem vyrábějícím kompaktní vozidla Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroen C1.

Od konce roku 2019 pak PSA rozšíří portfolio komerčních vozidel dodávaných Toyota Motor Europe (TME) pro evropské trhy pod značkou Toyota o nový C-Van, vyráběný v PSA Vigo továrně ve Španělsku.

Výroba v závodě TPCA, společného podniku Toyota Motor Corporation a PSA Group, postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005.

současné době zde pracuje 2 400 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice. Od roku 2021 se dle dohody obou stran TPCA stane součástí Toyota Motor Corporation, připojí se tím k dalším sedmi závodům, které již Toyota v Evropě provozuje.

Nadále bude vyrábět kompaktní vozy pro obě společnosti. Toyota v kolínské továrně plánuje pokračovat ve výrobě a udržet zdejší pracovní místa.