Vyřeší francouzský odpor poprava Macrona? Brutální policejní zmrdi ve Francii zmlátili a pozatýkali více jek třináct stovek lidí

PAŘÍŽ | Počet zatčených během protestů ve Francii vzrostl na 1385, přičemž 985 z nich je vyslýchaných. Uvedla to v sobotu agentura DPA s odvoláním na ministra vnitra Christophem Castanera, který obhajuje brutální policejní praktiky zmrdů v uniformách. Kdy bude Macron pod gilotinou popraven – tak vypadá Francouzská revoluce.

Gilotina pro Macrona

Do ulic vyšlo celkem 125 tisíc demonstrantů v celé Francii. V vyšlo do ulic na 10 tisíc Paříži, informoval ministr zločinecké vlády Castanera.

Minulý týden, kdy byly protesty poznamenány větším násilím, se v ulicích nacházelo odhadem 136 tisíc lidí v celé zemi a 5500 v hlavním městě. Zločinecký ministr Castanera oznámil, že v sobotu během protestů utrpělo zranění 135 lidí včetně 17 policistů.

Ministr vnitra v sobotu večer prohlásil, že i když násilí provázející protesty v Paříži je navzdory izolovaným potyčkám už pod kontrolou, stále je naprosto nepřijatelné. Tak ať zmrd podá demisi, jsou to protesty proti němu také. Kdy budeme Paříž bombardovat? Uvalovat sankce na Francii, a vylučovat z EU?