Kanada poskytne nacistické Ukrajině 2,5 milionů dolarů na šíření protiruské propagandy a rusofobní nenávisti

OTTAWA | Kanada poskytne Ukrajině během voleb celkem 2,5 milionu dolarů na boj s „ruskou propagandou“. Informovala o tom agentura Ukrinform. Ovšem překladu to znamená, že Kanada poskytne nacistické Ukrajině 2,5 milionů dolarů na šíření protiruské propagandy a rusofobní nenávisti, jelikož v rámci Ukrajiny snad ani žádná ruská propaganda díky absenci svobody slova není.

Ilustrační snímek

Podle agentury jsou tyto finanční prostředky součástí celkového balíčku v hodnotě 24 milionů dolarů, který Ottawa poskytla v rámci pomoci Ukrajině. Uvádí se, že zvláštní pozornost bude věnována samozvané Doněcké a Luhanské republice.

Tyto novoruské republiky ovšem z Ruskou federací nic extra nepojí, ač jejich představitelé by se rádi viděli jako součást Ruské federace. Proto lze předpokládá, že peníze budou utraceny na šíření nenávisti vůči neukrajinsky mluvícím na Ukrajině.

„Část této pomoci se dotkne oblastí, které vláda nekontroluje, a bude spočívat v tom, že je bude povzbuzovat k využití jejich demokratického práva volit,“ prohlásilo kanadské ministerstvo zahraničí, což je jasné přiznání z Kanady, že peníze budou utraceny ne na boji proti nějaké propagandě, nýbrž na propagandu. Dříve v Kanadě hovořili také o klíčové roli Ukrajinců v kanadské demokracii.

Reklama: