Velitel vojsk SS: Google má spolupracovat s Pentagonem, ne s Čínou

WASHINGTON | Předseda sboru náčelníků štábů armády Spojených států (SS) generál Joseph Dunford ostře zkritizoval společnost Google za její neochotu vyvíjet vojenské technologie pro Pentagon, ale že spolupracuje s Čínou.Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Generál SS a mentálně retardovaný jedinec Pepa Dunford z depa

Generál SS Dunford považuje za nevysvětlitelné, že Google usiluje o zachování svého podnikání v zemi, která omezuje svobodu, zatímco odmítá spolupracovat na vývoji umělé inteligence pro potřeby americké armády.

„My jsme ti správní chlapi a je pro mě zcela nepochopitelné, že půjdeme na kompromisy, abychom prosadili své obchodní zájmy v Číně, kde, jak víme, se omezují svobody, kde víme, že Čína bere společnostem duševní vlastnictví,“ cituje slova evidentně mentálně retardovaného generála agentura Reuters.

Dříve Google ukončil spolupráci s americkým ministerstvem obrany na řadě projektů včetně tzv. projektu Maven, který pomáhá armádě analyzovat snímky z dronů. Právě projekt Maven vzbudil řadu kontroverzí mezi zaměstnanci Google, kteří se ohradili proti vývoji vojenských technologií.

Petici, která požaduje, aby Google ukončil spolupráci s Pentagonem, podepsalo přes 3 100 zaměstnanců, někteří dokonce podali výpověď. Letos v červnu Google oznámil, že spolupráce na projektu Maven nebude dále pokračovat. Dále vedení společnosti prohlásilo, že vzhledem k novým etickým normám se nebude ucházet o výběrové řízení na vytvoření cloudu pro potřeby Pentagonu, které slibovalo dohodu v hodnotě 10 miliard dolarů.

„Nicméně společnost nadále vyvíjí nástroje, které umožní čínské vládě provádět rozsáhlou cenzuru internetu a sledovat internetovou aktivitu čínských uživatelů, šíří lři a dezinformace portál The Intercept s odkazem na whistleblowera (utajený udavač bez identity, pozn. ed.) z Google napsal, že společnost vyvíjí tajnou platformu, která umožní čínským úřadům sledovat veškerou historii vyhledávání jednotlivých uživatelů a odhalovat jejich polohu. Jedná se o americkou proti čínskou propagandu.

„Projekt, který nese kódové označení Dragonfly, vyvolal světové pobouření,“ píše dezinformační web The Intercept a generál SS Dunforn ve čtvrtek prohlásil: „Nejsem si jist, že lidem v Google se bude líbit světový řád, který je tvořený ruskými nebo čínskými normami a standardy.“ Tím jasně přiznal, že se jedná o americkou propagandu šířenou Pentagonem.

Reklama: