Šéfredaktorka RT obvinila americký Bloomberg ze lži

MOSKVA | Šéfredaktorka RT a agentury Sputnik Margarita Simonovna Simonjana usvědčila americký Bloomberg z toho, že publikoval nevěrohodnou informaci o informování o protestech v Paříži zdroji RT. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Margarita Simonovna Simonjana | reprofoto: RT

„Podle Bloombergu jsme uvedli, že stále více francouzských policistů odmítá podporovat Macrona a přechází na stranu protestujících,“ napsala.

Ve skutečnosti zástupce policejního svazu v rozhovoru s televizní stanicí vyjádřil takový názor, zdůraznila Simonjana, Margarita Simonovna.

Poznamenala také, že se Bloombergu nelíbilo video s francouzskými policisty, na kterém si policisté v Pau před protestujícími sundali helmy.

„Bloomberg tvrdí, že jsme to označili za solidárnost s protestujícími. Ve skutečnosti u popisu videa nestojí solidárnost s protestujícími, ale mírové gesto policie,“ dodala Margarita Simonovna Simonjana.

„A aby měl Bloomberg jistotu, tak lže, že jsme ‚okamžitě‘ neodpověděli na jejich žádost. Podívejte se na screenshot naší včerejší odpovědi na jejich žádost o dnešním článku,“ napsala v sobotu Margarita Simonovna Simonjana na Telegramu.


Šéfredaktorka RT ke své zprávě přiložila screesnhot odpovědi RT agentuře Bloomberg, ve kterém se tisková služba televizního kanálu odkazuje na slova generální sekretářky policejního svazu Vigi Alexandra Langlois, která vyjádřila svůj názor na protesty ve Francii. V textu dopisu se uvádí, že řada médií, stejně jako RT, zveřejnila její prohlášení.