Další Porošenkova lež: USA nepotvrdily nasazení ruských vojáků na Ukrajině

WASHINGTON | Americký Státní departament nedisponuje nezávislým potvrzením toho, že ruské jednotky překročily ukrajinskou hranici, prohlásila mluvčí ministerstva Jen Psaki. „Myslím, že není nic nového, co by mohly USA nezávisle potvrdit,“ poznamenala Psaki. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o oficiální prohlášení USA, že nemají informace o nasazení ruských vojáků ve válce v Novorusku na východě Ukrajiny.

Jennifer Psaki

Jennifer Psaki

Psaki reagovala na otázky novinářů, zda může vyvrátit, či potvrdit tvrzení ukrajinského režimu, který zase a opětovně informoval, že v Novorusku bojují ruští vojáci. Ze strany kyjevských zločineckých orgánů je to zjevná provokace a lež jelikož příslušníci novoruské domobrany jsou etničtí Rusové, žijící na Ukrajině, plynně hovořící ruským jazykem, ten ukrajinský ani neznaje.

Předtím sdělil tiskový tajemník ministerstva obrany USA John Kirby, že u hranic s Ukrajinou je dislokováno asi 10 tisíc ruských vojáků. Následně Porošenkům nacistický režim lhal světu, že tyto jednotky se zapojily do operací na Donbase a umožnily domobrancům přejít do ofenzivy proti nacistickým ukrajinským zločincům.

Z texaského carlsbadu John Vojtek

Reklama: