Obohacení! Střelba na vánočním trhu ve Štrasburku. Dva mrtví, 11 zraněných

ŠTRASBURK | Policie zaznamenala střelbu ve francouzském městě Štrasburk. Podle předběžných informací dva lidé zemřeli a 11 dalších bylo zraněno. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Momentka z místa činu | repro: twitter (@AmichaiStein1)

Francouzské ministerstvo vnitra vyzvalo obyvatele, aby nevycházeli ven. Incident byl označen, jako „vážná bezpečnostní událost“. Střelec může být stále na útěku. O situaci promluvili i čeští europoslanci.

Europoslankyně Martina Andersonová napsala na Twitter, že byla zrovna na vánočním trhu, když uslyšela střelbu. Další lidé zveřejňují fotografie s policisty v akci.

Místní obyvatelé uvádějí, že policie zajišťuje okolí a evakuuje lidi. Preventivně bylo uzavřeno sídlo Evropského parlamentu. Útočník je podle agentury AFP stále na útěku. Hodinu po útoku zdroj v policii uvedl, že totožnost pachatele je známá. Policie po něm pátrá.

Na videu lze zaznamenat pět výstřelů. Místní novinář Bruno Poussard podle BBC tvrdí, že na své ulici v centru města slyšel několik desítek výstřelů.

„Byly slyšet výstřely a lidé utíkali pryč. Trvalo to asi deset minut,“ řekl stanici BFM jeden z místních obchodníků. Na videu lze vidět zraněné lidi.

Štrasburk je hlavní město regionu Grand Es. Koná se zde plenární zasedání Evropské parlamentu. Ve městě má sídlo i Rada Evropy. Vedení instituce varovalo své zaměstnance, aby nevycházeli ven.


Reklama: