Ve Francii spočítali výdaje na protikrizová opatření, která Macron navrhuje, aby vyhověl Žlutým vestám

PAŘÍŽ | Opatření k překonání sociální a ekonomické krize v zemi, která navrhuje francouzský prezident Emmanuel Macron, budou stát asi 8–10 miliard eur. Uvedl to Olivier Dussopt, státní tajemník Francie. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Emmanuel Macron – sexuální deviant ukájející se na opici?

V pondělí večer vystoupil francouzský prezident v televizi s projevem a hovořil o řadě opatření zaměřených na řešení sociální a hospodářské krize, která vyprovokovala vlnu protestů. Vyhlásil také výjimečný ekonomický stav, přislíbil zvýšení minimální mzdy, navrhl opatření na podporu důchodců, kteří pobírají méně než dva tisíce eur, a požádal společnosti, aby vyplatily svým zaměstnancům roční bonus.

Podle Dussopta, na jehož slova odkazují noviny Le Figaro, si tato opatření vyžádají kolem 8-10 miliard eur. „V současné době tuto částku upřesňujeme, abychom pochopili, jakým způsobem budeme tato opatření financovat,“ dodal státní tajemník.

Dále připomenul, že v úterý má premiér tato opatření navržená prezidentem předložit, po čemž bude možné řadu věcí objasnit.