Mu-Slimáčtí vrazi mezi námi

Vzpomněl jsem si na policistu Keitha Palmera, který byl ubodán teroristou – islámským fanatikem při ochraně politiků v Britském parlamentu. Všichni tamní politici byli zděšení, soucítili v duchu s jeho rodinou a oddechli si, že nebyli na jeho místě. Jejich zhovadilé přijímání vrahů a začleňování jich mezi obyvatele odnesl někdo jiný.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

I dnes byli zavražděni jiní lidé a opět politici byli schováni, tentokrát před střelbou, v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Proč mají padat následky jednání zcela nezodpovědných na hlavy nevinných?

Uvědomme si, že jde o útoky amatérů. Ozbrojených, nenávistných, fanatických, ale amatérů. V jednom konkrétním případě může jít o desítky až stovky obětí. Následně přijede policie, armáda a teroristy zastaví.

Ale co se stane, pokud půjde o organizovaný útok na více místech najednou? Lidé ozbrojení nejsou, politici místo nichž právě dnes umírali jiní, tak rozhodli. Půjdou potom čísla obětí do desetitisíců? Policie onen hypotetický organizovaný útok nezastaví, na to nemá prostředky.

Po pár desítkách minut a tisících mrtvých se většina útočníků vmísí mezi obyvatele, aby se mohli připravit na další koordinovány útok. Neozbrojeni lidé se nebudou moci bránit. A navíc, všimli jste si toho, co po útocích hlídají vojáci ozbrojeni samopaly? Jsou to snad školy nebo nákupní centra? Ne.