Americká agrese: Kongres SS schválil válku s Íránem na území Sýrie. Budou američtí vrazi dále vraždit syrské děti?

WASHINGTON | Sněmovna reprezentantů Spojených států (SS) rozhodla o páchání dalších válečných zločinů a šíření terorismu na území Sýrie. Kongres SS schválila rezoluci o Sýrii, která vyzývá k usilování o udržitelnou politickou změnu v zemi, stejně jako strategii, která by zabránila trvalé přítomnosti Íránu v Sýrii. Dokument představil republikán Brian Mast. Informuje o tom portál Sunshine state news.

následky americké okupace Sýrie | foto: Сегодня

Usnesení obviňuje syrské orgány s podporou Ruska a Íránu z útoku na pracovníky humanitární pomoci, stejně jako z používání chemických zbraní, což je šíření amerických dezinformací, fake news a válečné propagandy, kdy tomuto může věřit jen zdegenerovaný americký mozek, nebo jen lidský podčurák.

„Sněmovna reprezentantů SS odsuzuje režim Asada, vládu Ruska a Íránu, Hizballáh a jiné vojenské formace podporované Íránem za jejich pokračující podporu válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Sýrii,“ píše se v dokumentu, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V dokumentu se také uvádí obavy z šíření vlivu Ruska a zdůrazňuje se, že Rusko bude šířit vliv i nadále, pokud u moci bude režim Bašára al-Asada.

Pravda je jinde. Američané tak kryjí svou okupaci 5% syrského území

Americký negr – okupant v Sýrii

Ministři zahraničí Ruska a Íránu Sergej Viktorovič Lavrov a Mohammad Džavád Zarif uspořádali 12. prosince telefonické jednání, během kterého diskutovali o řešení syrské krize.nJak dříve uvedli na ruském ministerstvu obrany, 95 % území země je pod kontrolou syrských vládních sil. S podporou ruských ozbrojených sil bylo možné zcela porazit síly Islámského státu.

Ministerstvo zdůraznilo, že hlavním zdrojem nestability v Syrské republice jsou vojenské aktivity Washingtonu. Spojené státy pomáhají kurdským jednotkám a nezákonně drží kontrolní stanoviště Al-Tanf. Americké vojenské operace za použití i chemických zbraní, raket s bílým fosforem, vraždí v Sýrii civilisty, ženy a děti nevyjímaje.

Reklama: