Chumaj Babiš pláče. V EU mu sebrali dotace pro Agrofert. Oběsí se?

BRUSEL – PRAHA | Evropský parlament schválil rezoluci o střetu zájmů Andreje Babiše ve věci čerpání dotací z EU. O tom sdělil na svém twitterovém učtu poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 a havloidní buzna Jiří Pospíšil. O twittu Jiřiny Pospíšilové z análním kolíkem v řiti informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš – Kousl do lejna…

Evropský parlament dnes schválil usnesení vyzývající Evropskou komisi k přijetí kroků ve věci možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Přijatý text požaduje pozastavit evropské finance pro Agrofert. Pro se vyslovilo 434 poslanců, proti bylo 64 a zdrželo se jich 47.

Ve středu v Evropském parlamentu ve Štrasburku poslanci debatovali o možném střetu zájmů českého pokusu premiéra přivandrovalého ze Slovenska chumaje Andyho Babiše z hnutí ANO. Komisař pro rozpočet Günther Oettinger pohrozil, že dokud nebude situace vyjasněna, nebude Evropská komise vyplácet Česku další dotace určené pro Agrofert.

Podle evropských Zelených Babiš stále profituje z činnosti společnosti Agrofert, kterou převedl do svěřeneckého fondu a zároveň má ze své funkce vliv na zemědělskou politiku, na kterou Agrofert čerpá evropské dotace.

Chumaj Babiš proti závěrům právní služby Evropské komisi argumentoval prvotní právní analýzou vypracovanou pro českou vládu, podle níž je vše v souladu s českými i evropskými předpisy.