Britská hybridní válka: Anonymous zveřejnili nové dokumenty o protiruském projektu Integrity Initiative

LONDÝN | Hackerská skupina Anonymous zveřejnila na internetu v pátek novou porci dokumentů o britském protiruském projektu Integrity Initiative. Další porce dokumentů odhaluje, že Integrity Initiative konala nejen v Evropě a Kanadě, ale i v samotné Británii, třeba vedla na Twitteru kampaň proti lídru labouristů Jeremymu Corbynovi. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Foto autora není k dispozici

„Dobře koordinované úsilí hackerů Anonymous z celého světa přinutily britské politiky reagovat na nepřijatelnou a fakticky nelegální aktivitu britské vlády, která používá veřejné peníze, aby vedla dezinformační kampaň nejen v EU, Spojených státech a Kanadě, ale i v samotné Británii,“ praví se v prohlášení.

Publikace také obsahuje nové informace o činnosti Integrity Initiative a britského ministerstva zahraničí, které jsou spojené s kauzou Skripalových a komunikací se neblaze proslulými Bílými přilbami. Hackeři údajně ze skupiny Anonymous také zveřejnili dokumenty ohledně organizace Institute for Statecraft, která má vazbu na Integrity Initiative.

Hackeři zároveň slíbili, že budou pokračovat v odhalování pravdy, a udělali narážku na to, že máme čekat v budoucnosti na nové informace.

Několik portálů napojených na tuto hackerskou skupinu dříve zveřejnilo dokumenty ukradené od britské společnosti Integrity Initiative, která prý má za cíl bojovat proti propagandě a dezinformacím, ale soustřeďuje se především na Rusko. Z dokumentů vyplývalo, že iniciativu masivně financoval Londýn.