Finský poslanec Ville Tavio: Globalizmus Evropské unie je pouze novým druhem nacismu – nacismus v nové podobě

HELSINKY | Kolos na hliněných nohách to je Evropská unie, která má stále větší problémy se stabilitou. V různých členských státech vznikají konflikty z toho nebo jiného důvodu. Obyvatelé těch nebo jiných zemí vycházejí do ulic, protestují proti omezení jejich práv a svobod. Žádají zajištění sociální spravedlnosti. Jednou z nejaktuálnějších otázek je také zajištění bezpečnosti před davy agresivních migrantů, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ville Tavio | repro: youtube.com

William Shakespeare před několika staletími napsal, že se něco pokazilo v Dánském království. V současnosti můžeme konstatovat, že se něco pokazilo ve Spojeném evropském království, tedy v EU. Současnou situaci kritizují někteří evropští politici. Ostatní se tváří, že se buď je to v pořádku a nic se neděje, nebo že jsou „pouze muzikanti“ …

Velký rozruch v malém, klidném a stabilním Finsku vyvolal domácí poslanec Ville Tavio, který během zasedání Riksdagu (finského parlamentu) a debat o budoucnosti Evropské unie porovnal současnou EU s komunistickým Sovětským svazem a dokonce s nacistickým Německem.

Informoval o tom to finský publicista Anders Karlson na domácím portálu Yle. Citoval Villeho Tavioa, člena domácí vlastenecké strany Finnsnes (Praví Finové): „Federalisté pouze vytvářejí nový druh Sovětského svazu. Vytvářejí nový druh nacistického Německa. Globalizmus Evropské unie je pouze novým druhem nacismu – nacismem v nové podobě.“

Autor článku poukazuje na to, že pochopitelně mnozí finští poslanci výroky svého kolegy o stavu Evropské unie odsoudili. Například předseda finské vlády Juha Petri Sipilä uvedl, že jeho názory jsou velmi urážející, informuje redaktor slovenského deníku Eugen Rusnák. Ono jakákoliv kritika EU je ve Finsku nepřípustná, ale tak to bylo i v SSSR či v nacistickém Německu. Diktatury nestrpí jejich kritiku.

„Finové nic nevěděli o globalizačním programu, když v devadesátých letech hlasovali o vstupu do EU. Jinak by se určitě hlasovali jinak,“ uvedl Ville Tavio.