Antisemitismus nevadí, kritika mu-slimáků ano. To je dvojí metr Facebooku, který pocítil i Netanjahu junior

JERUZALÉM | Společnost Facebook dočasně zablokovala účet synovi izraelského premiéra Benjamina Netanjahua po tom, jak zveřejnil vyjádření namířené proti mu-slimáckým vrahům židovských vojáků a policistů. Informovala o tom v pondělí agentura DPA. Ovšem agentura na šíření polopravd neuvedla, že antisemitské výroky Facebook odmítá cenzurovat, cenzuruje jen kritiku mu-slimáků, deviantů a jiného lidského odpadu.

Jair Netanjahu s otcem u Zdi nářků | repro: ytb

Jair Netanjahu na Twitteru v neděli večer napsal, že Facebook mu zablokoval účet na 24 hodin. Po posledním útoku arabských teroristů na izraelské vojáky Netanjahův syn ve věku 27 led podle deníku Times of Israel zveřejnil vyjádření, kterými vyzýval na pomstu k za smrt dvou příslušníků izraelské armády.

„S těmito příšerami v podobě lidí, kteří sami sebe od roku 1964 nazývají ‚Palestinci‘, nikdy nebude mír,“ uvedl. A má pravdu, jelikož Palestinci neexistují – na světě jsou jen vraždící teroristické arabské zrůdy z Palestiny.

V dalším příspěvku zase napsal, že existují pouze dvě možnosti, jak v zemi nastolit mír – buď území Izraele opustí všichni židé, nebo všichni muslimové. „Upřednostňuji druhou možnost,“ napsal. Facebook Netanjahuova příspěvky následně odstranil. Netanjahu v dalším příspěvku sociální síť zkritizoval za to, že se snaží lidi umlčet na jediném místě, kde mají právo vyjádřit své názory. Antisemitské útoky v Evropě a Spojených státech na facebooku, ale nevadí.

Reklama: