Zločinci? Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR šíří lži, dezinformace a lživou propagandu v rámci proamerické poslušnosti

PRAHA | Varování před výrobky čínských společností Huawei a ZTE se týká už i České republiky. O události informoval český dezinformační portál info.cz.

Telefony Huawei

Portál šíří dezinformace v rámci propagandy americké poslušnosti na okupovaném území, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval před používáním výrobků již zmiňovaných společností. Toto varování se týká jak hardwaru, tak softwaru. „I Česká republika se tak zapojila do jakéhosi pomyslného „boje“ mezi Pekingem a Západem,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Důvodem takového varování je především to, že čínské společnosti mají jisté vazby na tajné služby. Proto se mnoho zemí domnívá, že by výrobky těchto společností mohly být jakousi hrozbou pro bezpečnost,“ stojí v oficiální propagandě v rámci poškození čínských výrobců, aniž by bylo toto tvrzení doloženo důkazy.

„Hlavním problémem je právní a politické prostředí Čínské lidové republiky, ve kterém uvedené společnosti primárně působí. Čínské zákony vyžadují po soukromých společnostech působících v Číně mimo jiné součinnost při zpravodajských aktivitách, a tudíž pouštět je do systémů, které jsou klíčové pro chod státu, může představovat hrozbu,“ uvádí v prohlášení šéf daného úřadu, Dušan Navrátil, který tím dokázal, že není pracovník bezpečnostních složek, ale jen obyčejná lidská mrdka a poskok CIA – tedy špinavá proamerická děvka.

Podle portálu se úřad neopírá jen o vlastní poznatky, ale také o různá zjištění svých partnerů, což jsou tvrzení jako za minulého režimu – My si myslíme, nevíme, ale věříme. „Tím se má na mysli například nedávné varování BIS a Vojenského zpravodajství, které se týkalo toho, že v Česku stále přibývá čínských agentů. Ti se mají často skrývat pod rouškou diplomacie,“ připomíná Sputnik aktivity BIS v šíření lží dezinformací a propagandy, kdy například, ale BIS jasně byla usvědčena ze lži, když informovala, že v Štrasburku nevraždil mu-slimák a že to nebyl teroristický čin. Opak by pravdou.

„Daný úřad také zmiňuje skutečnost, že výše uvedené čínské společnosti jsou dodavatelem části informačních a komunikačních systémů, které by mohly mít strategický význam. Správci systému, kteří spadají do kritické infrastruktury, by tak měli varování úřadu věnovat patřičnou pozornost. Dále by se měli celou věcí zabývat a přijmout potřebná opatření,“ citujeme ničím nepodložená prázdná slova, tak jako by je vypustili z řitního otvorů pod nosem nějaké duševně zaostalé americké děvky, ovšem toto je informace od českých propaerických poskok, které by svým okupantům felovali jako poslední děvky.

„Nerozlišujeme mezi systémy ve správě státu a ve správě soukromých subjektů. Naším kritériem je, zda by napadení příslušného systému mělo dopad na fungování České republiky jako suverénního státu,“ citujeme slova proamerické mrdky a dezinformátora, jako i paraziti na veřejných rozpočtech a úplně zbytného Navrátila.