V Olomouci hoří skladovací haly

OLOMOUC | V Olomouci časně ráno začaly hořet skladovací haly v Babíčkově ulici. Hoří plocha asi 100×30 metrů. Mluvčí hasičů Zdeněk Hošák uvedl, že škody půjdou do desítek milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Při požáru nebyl nikdo zraněn, informuje Sputnik.

Požár skladové haly v Olomouci | repro: facebook (Hasiči Olomouckého kraje – HZSOL)

Olomoucký deník na Twitteru uvádí, že požár od brzkých ranních hodin likviduje deset jednotek z řad profesionálních a dobrovoných hasičů. Hoří v průmyslovém areálu v ulici Babičkova v Olomouci.

Požár vypukl ve dvě hodiny ráno ve skladech v Babíčkově ulici. „Na místě je zřízeno několik hasebních úseků, do zásahu byla také zapojena výšková technika. Hasiči po celou dobu zasahující v kritických místech v dýchací technice,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči zatím škody odhadují na několik desítek milionů korun. Proč a jak požár vypukl zatím není známo, bude to předmětem vyšetřování, dodává agentura.

ČTK uvádí, že hoří velkosklad zaměřený na topení, sanitu a koupelnový nábytek. „Požár stále dohašujeme, postupně procházíme a dohašujeme menší ohniska,“ uvedl Zdeněk Hošák.

Reklama: