Vladimir Vladimir Putin o stažení vojsk USA ze Sýrie: Nevím, co to je. V Afghánistánu jsou už 17 let

MOSKVA | Vladimir Vladimirovič Putin během tiskové konference o stažení vojsk Spojených států (SS) ze Sýrie: Nevím, co to je. V Afghánistánu jsou už 17 let, ale připouštím, že je to možné. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin během Velké tiskové konkurence 2018 | repro: Sputnik (Michael Klimentjev)

„Co se týče stažení amerických vojsk ze Sýrie — Spojené státy z Afghánistánu stahují vojska každý rok. Stažení ze Sýrie také zatím není vidět,“ poznamenal Putin, Vladimir Vladimirovič. Nakonec ale připustil, že k tomu může dojít.

„Je nutná přítomnost amerických vojsk? Ne, není nutná, jsou tam nelegitimně,“ zdůraznil Putin. „Jestli se rozhodli stáhnout vojska, je to správné,“ uzavřel prezident.

Bílý dům v úterý oznámil, že SS zahájily stahování vojsk ze Sýrie, ale vítězství nad teroristickou frontou Islámský stát (zakázaná v RF) neznamená zrušení koalice.

Agentura Reuters s odkazem na vlastní zdroje informovala, že všichni zaměstnanci amerického ministerstva zahraničí budou do 24 hodin evakuováni ze Sýrie, ozbrojené síly budou staženy do 60-100 dní.