Prezident Václav Klaus: Celý národ je manipulován, dominantní média jsou pod tlakem Západu

PRAHA | Klaus st. poskytl rozhovor pro Parlamentní listy, ve kterém nadhodil otázku omezení svobody а tzv. utahovaní šroubu v mnoha oblastech života. Myslí si, že západní politika má velký vliv na Čechy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus

„To, co se na nás ze Západu valí, ta genderová politika, agresivní feminismus a všechny podobné záležitosti, tohle totálně mění naše životy. Málo o tom diskutujeme. Dopadá to na nás, jako kdyby to přišlo z jakýchsi posvěcených míst,“ řekl Václav Klaus v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Také byla zmíněná Istanbulská úmluva Rady Evropy o prevenci a potíráni násilí vůči ženám a domácího násilí, kterou neratifikovala ještě řada států EU, včetně Česka. Není to tak dávno, co se debata ohledně Istanbulské úmluvy obnovila. Kněz Piťha kritizoval Úmluvu a Václav Klaus st. uvedl, že v tomto kněze podporuje.

„Tato debata do značné míry není možná! Důvod, proč se mluví o varování pana profesora Piťhy, a já jsem se několika výraznými kroky postavil na jeho stranu, je ten, že pořád ještě dominantní média pod tlakem Západu, pod tlakem EU, pod tlakem USA tyto věci více a více přejímají,“ uvedl Václav Klaus.

Dnes veřejnost víc zajímá, co koupit příbuzným k Vánocům nebo zácpy na D1, myslí si Václav Klaus st. Mlčení a přetvářku, že nic důležitějšího neexistuje, považuje za nebezpečí.

„Mám pocit, že důvodů pro to, aby byla vytvořena naprostá nespokojenost veřejnosti, nespokojenost obyčejných lidí, už je víc než dost. Jsou trošku uplaceni tím, že se relativně ekonomicky daří. Naší zemi se určitě nikdy nedařilo tak dobře jako právě teď, a to samozřejmě ovlivňuje chování lidí. Považuji to za nesmírně nebezpečnou věc,“ dodal.

Reklama: