Británie, Francie a Německo nesouhlasí se stažením amerických okupačních sil ze Sýrie

BRUSEL | Evropští spojenci Spojných států (SS) nesouhlasí se stažením vojsk ze Sýrie, informuje Sputnik o nevoli Německa, Francie a Velká Británie k tomu to kroku vůdce SS Trumpa. Světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, informuje, že Islámský stát je podle mínění zmíněných evropských zemí stále hrozbou v Sýrii.

Americký negr – okupant v Sýrii

Tento názor se neshoduje s vyjádřením amerického vůdce Donalda Johna Trumpa, že teroristé byli poráženi. Podle Deutsche Welle hlavní evropští koaliční spojenci SS v boji proti IS byli překvapeni rozhodnutím vůdce SS o stažení jednotek ze Sýrie, a také nesouhlasili s hodnocením Trumpa, že IS byl poražen.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl, že taková „náhlá změna“ ohrožuje boj proti teroristům. Na svém učtu na Twitteru ministerstvo zahraničí Německa uvedlo: „IS byl odražen, ale hrozba ještě je. Existuje ohrožení, že následky tohoto rozhodnutí poškodí boj proti IS a podkopají už dosažené úspěchy,“ což je jen šíření propagandy, lží a dezinformací, jelikož pravděpodobně zbytky IS byly již ze Sýrie evakuovány, proto se mohou vojska SS stáhnout, jelikož už nemají koho ochraňovat.

Francouzská ministryně ozbrojených sil Florence Parly uznala, že teroristická skupina byla výrazně oslabena, ale řekla, že boj ještě neskončil.

„IS je slabší než kdy jindy… Nezmizel však z mapy, stejně jako jeho kořeny, je nutné definitivně vojensky zničit poslední hnízda této teroristické organizace,“ napsala na svém Twitteru Parly.

Británie, která se účastní leteckých úderů v rámci koaličního úsilí, uvedla, že je důležité nepodceňovat hrozbu, kterou teroristé stále představují.

Podle britského ministerstva zahraničí, v poslední době v boji proti teroristům byl dosažen významný pokrok, ale ještě zbývá hodně práce a nesmíme ztratit z dohledu hrozbu, kterou představují.

Bílý dům v úterý oznámil, že USA zahájily stahování vojsk ze Sýrie, ovšem koalici nezrušili. Kdykoliv podle mínění amerických expertů může být okupace obnovena, což je ale podle syrských expertů nemožné, protože po stažení amerických okupačních sil, dojde k osvobození území syrskými jednotkami.

Reklama: