Zase jen kecy v kleci a falešné obvinění. Ruský zásah do kongresových voleb se nepodařilo prokázat

WASHINGTON | Ve Spojených státech (SS) nedokázali zásah Ruska do kongresových voleb, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Daniel Ray Coats – hledali jsme, hledali, ale hovno jsme našli | repro: vox.com

„Rusko, Čína a Írán se snažily ovlivnit výsledky kongresových voleb v SS v roce 2018, ale žádné důkazy k tomu neexistují,“ uvedl směšný protimluv ředitel národní zpravodajské služby Daniel Ray Coats, informuje Reuters. Snažili se, ale důkazy nejsou, takže neovlivnili. A ani se nesnažili, protože pokud by chtěli, tak by ovlivnili. Takže zase jen kecy amerických dementních blbečků…

Podle Coatse úřad nedokázal posoudit stupeň zahraničního vlivu na volební kampaň. „V současné době zpravodajská komunita nemá žádné zprávy, které by naznačovaly jakýkoli vliv na volební infrastrukturu naší země, který by mohl zasáhnout do hlasování, změnit výsledky nebo porušit možnost sčítání hlasů,“ vysvětlil šašek v čele zpravodajců.

Šéf zpravodajské služby také uvedl, že zahraniční země, zejména Čína, Írán a Rusko, uskutečnily intervenční kampaně na podporu svých „strategických zájmů“. Podrobnosti operací nejsou specifikovány. Ovšem Spojené státy ve světě režimy vojenskými převraty přímo odstavují v moci, např. Majdan na dnešní nacistické Ukrajině.

Dne 6. listopadu Američané volili nové obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Podle výsledků získala Demokratická strana kontrolu nad Sněmovnou, ve které bude sedět 223 demokratů proti 197 republikánům. V Senátu mají převahu republikáni, kteří získali 51 míst.

V říjnu americké kybernetické velitelství vyhlásilo „hon“ na ruské hackery, aby prý zabránilo zásahům do amerických voleb. A tím to skončilo. Jelikož ruští hackeři by se na nějaké volby v zaostalé zaoceánské zemi mohli leda tak vysrat.