Podpora Miloše Zemana roste. Důvěřuje mu více jak polovina populace (55%)

PRAHA | Podle studie Centra pro výzkum veřejného mínění, důvěra k Miloši Zemanovi v porovnání s minulým měsícem vzrostla o pět procent. Větší důvěra byla zaregistrována také u obecního zastupitelstva, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

reprodukovaná fotografie z vysílání meridiální žumpy ČT

Analytici Centra pro výzkum veřejného mínění uvedli, že v prosinci Zemanovi vyjádřilo důvěru 55 % respondentů, to je o 5 % víc než v předchozím měsíci. Nejvíc prezidentovi důvěřují lidé ve věku od 60 let, obyvatelé menších měst, věřící katolíci a lidé, kteří se zajímají o politiku. Největší oblibu má prezident zejména u obyvatel Jihomoravského a Moravskoslezského kraje.

Nedůvěru Zemanovi vyjádřili stoupenci politických stran, typu ODS, TOP09 a KDU-ČSL, a lidé, kteří se o politiku podle svých slov nezajímají.

Obecní zastupitelstva a starostové se objevili na vrcholu žebříčku a získali největší důvěru občanů 67 % oslovených důvěřuji zastupitelstvům a 66 % starostům.
Poslanecké sněmovně se nepodařilo opakovat úspěch jiných úřadů, jim věří nejmenší počet dotázaných, pouze 32 %. Senátu důvěřuje 34 % Čechů. Vláda má momentálně důvěru 42 % občanů.
V prosinci Češi vyjádřili větší důvěru v porovnání s listopadem téměř všem institucím, kromě vlády a sněmovny, jim teď věří o jedno procento občanů méně.

loading...
Reklama:
loading...