Vůdce SS Trump má nového šéfa Pentagonu

WASHINGTON | Novým ministrem obrany se stane první zástupce ministra obrany Spojených států Patrick M. Shanahan. O tom americký vůdce Donald John Trump informoval na svém Twitteru. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Patrick M. Shanahan | repro: Fox News

Podle informací prezidenta nastoupí Shanahan do funkce 1. ledna 2019. Vůdce Trump zmínil, že Shanahan během své pracovní činnosti mnohého dosáhl na funkci zástupce ministra a ve společnosti Boeing. Vyjádřil přesvědčení o tom, že na novém postu „bude skvělý“.

James Mattis, dosavadní ministr obrany SS, se rozhodl z postu odstoupit. O tom bylo informováno 21. prosince. Žádost o odstoupení prezidentovi odeslal 20. prosince. Rozhodnutí bylo vyvoláno různostmi v názorech s prezidentem.

Patrick Shanahan přišel do společnosti Boeing v roce 1986, kde se nacházel na řadě řídících pozic. Vedl jak civilní, tak i vojenské projekty. V létě roku 2017 byl jmenován na post zástupce ministra obrany.

James Mattis stál v čele vojenského rezortu od 20. ledna roku 2017, předtím sloužil v americké námořní pěchotě. Účastnil se bojů v Iráku a Afghánistánu.