New York se rychle vylidňuje. Mínus až sto osob za den

NEW YORK | New York rychle opouštějí zástupci střední třídy. V pondělí o tom napsal New York Post, který uvádí, že město opouští asi 100 lidí každý den, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

New York | repro: SFGate

Ve článku jsou uvedeny údaje posledního sčítání lidu, ze kterých vyplývá, že z města každý den odjíždí asi sto lidí.

Podle názoru novináře, který článek napsal, je šokující odliv obyvatelstva z New Yorku spojen se zvýšením daní, růstem cen a snížením platů. Všechno je to pro střední třídu likvidačním těžkým břemenem.

Taková velká migrace z města nebyla zaznamenána z dob velké hospodářské krize ve 30. letech 20. století, informuje agentura.

Podle Amerického institutu ekonomických studií 48 % obyvatel New Yorku s příjmem 30-60 tisíc dolarů ročně lze považovat za střední třídu, 31 % vydělává méně a 21 % více. Přitom se příjmy střední třídy snižují rychleji než v jiných velkých městech ve Spojených státech.

„V New Yorku se bohatí stávají bohatšími a chudí také, ale ne natolik, aby se zařadili do střední třídy,“ cituje portál ekonoma Petera C. Earla.