Číňan ukradl autobus a najel do davu lidí

LUNG-JEN | Muž ozbrojený nožem ukradl v úterý linkový autobus v čínské provincii Fujian a najel do davu chodců. Pět lidí zahynulo, dvacet jedna bylo zraněno, uvádí se v policejní zprávě městského obvodu Lung-jen, kde došlo k události. Kopírují Urgujci (mu-slimáci v Číně) praktiky jiných mu-slimáckých teroristů?

Zatýkání vraha

K incidentu došlo pondělí v 15:20 hodin místního času (což je včera 8:20 SEČ). Mezi oběťmi je údajně policista, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zločince brzy zadrželi, okolnosti se vyšetřují. Policie v Lung-jenu vyzývá obyvatele města, aby neuveřejňovali na internetu videonahrávky a fotografie z místa události, aby nevznikla panika. A klidně vyčkali na oficiální zprávy a nešířili spekulace.

Bezpečnostní orgány také vyzývají občany, aby projevili soucit s příbuzným obětí a zraněných lidí, kterým může ublížit každá nedůvěryhodná informace nebo videa z místa činu.


Na videích na internetu je vidět, že na chodníku a na vozovce nehybně leží lidé, čelní sklo a celá přední část autobusu jsou rozbité, uvnitř autobusu jsou vidět stopy krve, kolem něj leží mopedy a jízdní kola.

Událost byla příčinou několika havárií — vedle autobusu stojí několik poškozených automobilů. Na dalším videozáznamu je ukázáno zadržení pachatele, kterého se účastnili policisté i lidé v civilním oblečení.