V Turecku otestovali první leteckou pumu vlastní výroby

ANKARA | První testy Tureckem samostatně vyvinuté letecké pumy MK-84 se konaly včera. Zkouška proběhla úspěšně, oznámilo turecké ministerstvo průmyslu a technologií. Letecká puma překonala rychlost zvuku 1,5 krát. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Test turecké letecké pumy

„Zkoušky první letecké bomby MK-84 vyvinuté naším obranným průmyslem byly provedeny na základně HABRAS. Těchto testů se zúčastnil turecký ministr průmyslu a technologií Mustafa Varank. Letecká puma vážící jednu tunu překonala rychlost zvuku 1,5 krát a prorazila betonový cíl o tloušťce jednoho metru vyztužený ocelí,“ uvádí se ve zprávě ministerstva.

Ministr Varank sdílel příspěvek na své stránce na Twitteru a nazval tuto událost historickou, svědčící o dalším důležitém úspěchu tureckého obranného průmyslu.

Testovací základna HABRAS byla otevřena v Karapynaru v provincii Konya koncem října za účasti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Jejím úkolem je testovat zbrojní systémy turecké výroby ve fázi vývoje, střelivo před spuštěním do sériové výroby a zakoupené zbrojní systémy v zahraničí.