Rakouský novinář požádal o ochranu před ukrajinskými nacisty

KYJEV | Novinář z rakouské televizní a rozhlasové společnosti ORF Christian Wehrschütz, který pracuje na Ukrajině, požádal o ochranu před nacisty, píše list Kronen Zeitung.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Napsal dopis rakouské vládě a vedení ORF, ve kterém požádal o pomoc. Sdělil, že radikálové pronásledují kritiky nynější vlády, a proto se obává o svůj život, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. „Dva novináři již byli zavražděni, nechci být další,“ dodal Wehrschütz.

Novinář rovněž zdůraznil, že práce na Ukrajině je pro něj a jeho kolegy velmi obtížná, poněvadž jim stále častěji odmítají akreditaci a vyhrožují fyzickým zúčtováním. Prohlásil, že západní země vědí, co se v této zemi děje, a vyzval je, aby ukončily toto mlčení jehňátek.

Minulý týden ruský zástupce při OBSE Alexandr Lukaševič na zasedání Stálé rady této organizace připomněl osud ředitele portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského, který je stále ve vazbě na Ukrajině.

Lukaševič zdůraznil, že mnozí ukrajinští novináři, kteří si troufají vyjadřovat alternativní názor, jsou nuceni opouštět zemi kvůli tlaku a hrozbám.