A zase Huawei. Lhář Babiš už sám neví, kdy mluví pravdu a kdy lže

PRAHA | Slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy, který uchvátil moc a usedl na post premiéra Andy Babiš poskytl Českému rozhlasu komentář, ve kterém označil jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina za neobvyklé a velice nestandardní, o rozhovoru informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy s čínsým velvyslancem

„Čínský velvyslanec komentoval neobvykle a veřejně schůzku, o kterou urgentně žádal, a kde velice nestandardním způsobem vyjádřil stanovisko čínské strany,“ cituje irozhlas.cz Andyho Babiše. Takže kdy a komu Babiš lhal, americkým okupantům, médiím, nebo Číňanům? A nebo všem řekl, to co chtěli slyšet a sám si bude jako prasátko v žitě hovět?

Babiš nyní tvrdí, že vláda v souvislosti s varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před výrobky společností Huawei a ZTE neudělala chybu, i když čínské velvyslanectví uvedlo něco jiného. „Takže nevím, o čem pan velvyslanec mluví. Jeho komunikace je, jak jsem řekl, velice neobvyklá,“ doplnil předseda vlády.

Nyní přivandrovalec ze Slovenska okupující Úřad vlády tvrdí, že řekl Čang Ťien-minovi, že NÚKIB je nezávislý úřad. Vláda jeho zjištění probere hned na začátku příštího roku. „Varování NÚKIB bere vláda vážně a odpovědně. Od úřadu si vyžádala dodatečné informace, které má předložit na vládu 7. ledna,“ dodal chumaj Babiš.

Babiš původně nařídil stáhnutí značek této firmy z úřadu vlády. Následně se setkal čínským velvyslancem Čang Ťien-minem, o čemž na své stránce na facebooku informovala čínská ambasáda. Ta uvedla, že podle Babiše nedávno vydané varování NÚKIB týkající se čínských firem Huawei a ZTE nepředstavuje stanovisko vlády ČR, unáhlené rozhodnutí o stahování produktů Huawei ve veřejné správě bylo způsobeno zavádějícím varováním a Bezpečnostní rada státu již vydala prohlášení poskytující objasnění této situace.

Takže Babišova taktika jako v EU? Jiné informace ven a jiné dovnitř? Kdo jednou lže, stále lže a Babiš už ve své zmatené hlavně neví, co pravda je a co je lež. Kdy si Babiš hodí mašli?

Reklama: