Aktivisté bez mozku?

Na této fotografii je vše – přesně dokumentuje byznys neziskovek a také jejich mechanismy. Vybere se skupina lidí nebo zvířat a vykreslí se jako trpící a potřebující náš soucit. Chudáčci se dají udělat prakticky z kohokoliv.

Aktivisté a jiní magoři bez mozku | repro: FB autorky

Oblíbenou „chráněnou“ skupinou jsou lidé z LGBT komunity, kteří trpí proto, že nemohou legitimizovat svou lásku papírem, který jinak pokroková společnost odmítá (spousta lidí žije místo v manželství na hromádce). Ještě více trpí, že nemohou mít děti, což je fakt (ne, že trpí, ale že je nemůžou mít).

Dalšími chudáčky jsou zvířata, která se do nedávna zcela obešla bez zájmu aktivistů. Ti si ale vybírají jednoduché cíle – tradiční zabíjení kaprů je atraktivnější než kruté halal porážky, které aktivisté zcela ignorují.

Geniálním tahem je udělat trpící skupinou polovinu lidstva, tedy ženy.:-) Ty trpí prakticky nepřetržitě a témat, které mohou aktivisté rozvíjet, je nepočítaně. Pokud jim dáme do rukou Istanbulskou úmluvu, budeme vidět tanečky tak třeskuté, že nám z nich bude hodně špatně…

No a pak už jen stačí získat dostatečné množství naivních jelimanů, kteří jsou ochotni se za trpící skupinu ztrapňovat svlékáním, přivazováním se ke stromům nebo mřížím, šaškováním na náměstích, provoláváním trapných hesel a podobně. A to zcela zadarmo, protože jde přece o dobro na světě.:-)

Takže za propracovanými PR akcemi, o kterých si řadoví aktivisté myslí, že jsou spontánní, se vyjednává o navyšování rozpočtů a sjednávají se velké kšefty na drancování veřejných rozpočtů… Celé to pokrývají novináři, kteří si ani neuvědomují, že vypadají jako prodejné děvky.

A tak si tady žijeme!

Reklama: