EU hrozí zrušením bezvízového styku Srbsku

BĚLEHRAD – BRUSEL | Srbská média poukázala na to, že Brusel je nespokojen s vízovou politikou Bělehradu a žádá, aby Srbsko udělalo pořádek bezvízových s některými zeměmi. Jde o 17 států, mezi nimiž je i Rusko, Čína, Indie a Turecko. Brusel je nespokojen s tím, že Srbsko má s těmito zeměmi bezvízový styk, na rozdíl od EU, a proto se vyhrožuje, že zbaví Srbsko takzvaného tzv. Bílého shengenu.

Ilustrace

„Srbský deník Večerní novosti uvedl, že ministr zahraničí Srbska Ivica Dačić poukázal na to, že klíčovým faktorem v tomto případě budou údaje, které prokáží souvislost bezvízového styku s počtem migrantů, přicházejících z těch nebo jiných zemí,“ informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Igor Novaković, koordinátor Národního konventu pro zahraniční politiku, politiku v oblasti bezpečnosti a obrannou politiku, během jednání o členství Srbska v EU prohlásil, že Srbsko po zrušení víz s EU se stalo přidruženým členem Schengenské úmluvy a ve své vízové ​​politice má se chovat tak, jak se chovají ostatní členské země Evropské unie. Jedná se o další totalitní praktiky bruselské říše – říše zla a hnusu.