Policejní dobytek si prodloužil lhůtu pro vyšetření kauzy Čapí hnízdo

PRAHA | Zločinecká organizace Policie ČR znovu prodloužila lhůtu pro vyšetřování kauzy kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo do konce dubna. V kauze čelí stíhání Andy Babiš i někteří členové jeho rodiny. Informuje o tom ČTK, kdy podle EU se nic nestalo, protože dotace byla vrácena z iniciativy příjemce a bez výzvy. Proto se jedná o policejní šikanu sviní v uniformě.

Za volantem byl policejní dobytek?

Jak dále informuje Sputnik, tak polodemtntní huhlal městského státního zastupitelství Aleš Cimbala: „Státní zástupce se k prodloužení lhůty vyjádří v rámci následující prověrky,“ což je jako když imbecil rozhoduje o rozhodnutí debila, či totálního kreténa.

Nejprve lhůta pro skončení vyšetřování měla vypršet na konci září, tehdy ji však neschopní kriminalisté, nebo zločinečtí, posunuli na 31. prosince: „Policejní orgán 21. prosince 2018 písemně státnímu zástupci zdůvodnil, proč nebylo možné vyšetřování skončit, jaké úkony je třeba ještě provést a po jakou dobu bude vyšetřování pokračovat, tj. do 30. dubna 2019,“ uvedl hulal a parazit na veřejných rozpočtech Cimbala s tím, že vzhledem k tomu, že se vyšetřování nachází v neveřejné části, není možné jednotlivé úkony blíže komentovat.

Dozorující žalobce a policejněprokurátorský mafián Jaroslav Šaroch již v minulosti hovořil o tom, že lhůta bude zřejmě znovu prodloužena. Vedení Městského státního zastupitelství, i nadřízené pražské vrchní státní zastupitelství ho nedávno kritizovalo za to, že při výkonu dozoru nepostupuje zcela efektivně.

Farma Čapí hnízdo, tehdy pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila na přelomu let 2007 a 2008 do Babišova holdingu Agrofert, který je nyní ve svěřeneckém fondu. V prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. V létě 2008 získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky.

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila pod Agrofert. Farmu Čapí hnízdo nyní vlastní společnost Imoba, která před několika týdny spornou dotaci státu vrátila.

Reklama: