Sergej Kužegetovič Šojgu označil ruskou armádu za nejmodernější a nejvíce bojeschopnou

MOSKVA | Ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu popřál vojákům k Novému roku a prohlásil, že ruská armáda je nejmodernější a nejvíce bojeschopnou armádou. O události informovalo Oddělení pro informace a hromadnou komunikace Ministerstva obrany Ruské federace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Kužegetovič Šojgu

„Armáda i dále dostávala ty nejnovější modely zbraní a vojenské techniky, aktivně zdokonalovala výcvik vojáků. Také dosáhla významného pokroku v sociálním zabezpečení vojenských příslušníků, jejich rodin a veteránů. Naše armáda je i nadále tou nejmodernější a nejvíce bojeschopnou, což zaručuje jistou nezávislost a bezpečnost země,“ pronesl Sergej Kužegetovič Šojgu ve svém prohlášení. Jeho řeč byla zaznamenána na video, které zveřejnila tisková služba ministerstva obrany.

Ministr obrany dále poznamenal, že armáda významně přispívá k posílení obranyschopnosti státu a k větší prestiži Ozbrojených sil Ruska tím, že každý den svědomitě plní vojenské povinnosti a bojové úkoly. Zvlášť popřál kadetům, suvorovcům a dalším vojenským učňům. Uvedl, že si je jistý tím, že je čekají velké úspěchy, projekty a události.

Šojgu, Sergej Kužegetovič označil Nový rok za svátek plný radosti, který nás těší setkáváním se s těmi nejdražšími lidmi a přináší nám očekávání něčeho nového, zcela jistě dobrého. Vojákům a veteránům také popřál hodně štěstí, pevné zdraví a nové úspěchy ve prospěch Ozbrojených sil Ruska.