FSB v Moskvě zadržela amerického špiona

MOSKVA | Příslušníci Federální služby bezpečnosti (FSB) zadrželi v ruském hlavním městě občana Spojených států (SS) Paula Whelana během provádění špionské akce. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

FSB

V dané věci bylo zahájeno trestní řízení. Takové informace se uvádí ve zprávě, která byla zveřejněna v pondělí. „Dne 28. prosince zadrželi v Moskvě příslušníci Federální služby bezpečnosti Ruské federace amerického občana Paula Whelana při provádění špionské akce,“ uvádí se ve zprávě.

Vůči Američanovi bylo zahájeno trestní řízení ve věci špionáž. V současné době probíhá vyšetřování.

Špiona zajímaly ruské vojenské tajemství

Náměstek předsedy mezinárodního výboru Státní dumy Alexej Vasiljevič Čepa okomentoval pro RT zadržení Federální bezpečnostní službou občana USA Paula Whilana pro podezření ze špionáže.

„Americkou stranu může zajímat velký okruh otázek. Jde o ryze vojenskou špionáž, zájem o nové studie našeho obranného průmyslu a různé další věci,“ předpokládá poslanec.

Čepa, Alexej Vasiljevič vyzdvihl úspěšnou práci kontrarozvědky Ruska. Poslanec dále řekl, že ze strany Spojených států mohou následovat jisté obdobné akce, protože je zvykem na tyto věci reagovat.

„Země obvykle navzájem sledují příslušné služby. Mohou ale zadržet ruského občana, obvinit ho z něčeho a vyhostit ze země,“ řekl Alexej Vasiljevič Čepa.