Chemička Unipetrol v Litvínově měla výpadek. Nad městem stoupal kouř

LITVÍNOV | Ve středu v 09:40 došlo k odstávce části petrochemického závodu holdingu Unipetrol v Litvínově. Došlo k tomu kvůli výpadku dodávek vzduchu. S odkazem na web holdingu o tom informovala televize Nova, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spalování přebytečných plynů Unipetrolem | repro: facebook

Podle agentury stoupající dým vyděsil obyvatele Mostu. Nicméně podle ČTK odstávka nebude dlouhá a bezpečnost zaměstnanců firmy není v ohrožení.

Litvínovská radnice i mostecký magistrát občany upozornily, že v současné době probíhá intenzivní spalování přebytečných plynů na speciálních hořácích (tzv. flérování).

„Z důvodu výpadku dodávky vzduchu došlo dnes v 9:40 k odstavení petrochemické části našeho závodu v Litvínově. Současně probíhá ve zvýšené intenzitě spalování přebytečných plynů na bezpečnostních hořácích. Za doprovodné zvukové, světelné a kouřové efekty se omlouváme,“ informoval Pavel Kaidl, tiskového mluvčího skupiny Unipetrol.

Unipetrol je jediným zpracovatelem ropy v České republice a vlastní největší síť čerpacích stanic Benzina. Je rovněž nejvýznamnějším výrobcem plastů, dodává agentura.

Reklama: