Pomoc malým zakarpatským nemocnicím ve spolupráci s Pardubickým krajem pokračuje

PARDUBICE | Koncem roku mohla Oblastní charita Pardubice díky podpoře Pardubického kraje doručit na Zakarpatí další materiální pomoc nemocnicím v Tjačivu a Neresnytsi, informuje Pardubický kraj.

Ilustrační snímek

Od začátku minulého roku Oblastní charita dovezla do těchto nemocnic na Zakarpatské Ukrajině již více než 20 malých nákladních aut pomoci, obsahující zdravotnické potřeby, povlečení, ručníky, jednorázové pleny a kompenzační pomůcky.

Díky radním Pavlu Šotolovi a Ladislavu Valtrovi, kteří uspořádali materiální sbírku mezi zaměstnanci Pardubického kraje, získala Charita pro tyto účely množství ručníků a povlečení. Zprostředkovali také dar od příspěvkových organizací Pardubického kraje, kde byly zdravotnické přístroje, polohovací postele, zdravotnické oblečení pro nemocniční personál a ložní povlečení. Pomoc byla předána přímo potřebným prostřednictvím pana Vasyla Dzhuhana, podnikatele na Pardubicku a rodáka z této oblasti.

Sbírka na pomoc této malým nemocnicím na Zakarpatí je kontinuální a Oblastní charita Pardubice ráda dodá další případné materiální dary potřebným. Pro malé zakarpatské nemocnice uvítá zejména ložní povlečení a ručníky, úklidovou a desinfekční chemii, jednorázové pleny pro dospělé, stomické pomůcky, hygienické potřeby a prací prášky. Poděkování patří všem dárcům i organizátorům.