V Číně vyrábějí z mu-slimáků lidi

PEKING | Západní státy a média tvrdí, že v Číně mají pro mu-slimáky koncentrační tábory, kde jsou tito drženi. Čína připustila, že v Ujgurské oblasti jsou reedukačních tábory a nechala převychovance veřejně mluvit do médií. Ujgurové mluví o svých pozitivních zkušenostech z reedukačních táborů, které oficiálně čína nazývá školními zařízeními, informuje deník The Times.

Vyrobí u z těchto mu-slimáckých prasat Číňané lidi?

Deník The Times upozorňuje na to, že čínské úřady popisují tábory jako odborné školy a tvrdí, že pomáhají zabránit šíření náboženského extremismu.

Na čínských televizních obrazovkách se tak nyní objevili lidé, kteří těmito internačními zařízeními prošli a ostatní přesvědčují, že jsou vděční za to, že byli zbaveni náboženského extremismu, cituje deník světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Pokud bych nechal volný průchod náboženskému extremismu, možná bych začal mlátit nemuslimy, kteří by vstoupili do mé restaurace,“ říká muž, který byl identifikován jako Abudu Saimaiti. „V horším případě, bych nemohl chodit po veřejném chodníku, jezdit městským autobusem nebo používat oficiální měnu, protože za nimi stojí nemuslimové, kteří řídí tuto zemi,“ pokračuje muž.

„Díky studiu práva a národní politiky jsem si uvědomil, že (extremismus, pozn. red.) zavede do slepé uličky mě, mou rodinu, mé děti a mé rodné město bude navždy v chaosu,“ dodal.

Jak uvádí The Times, televizní pořad byl plný záběrů šťastných muslimů, kteří prošli reedukačními tábory a děkují za svou rehabilitaci. Mnozí z nich tvrdí, že je ujgurští předáci naváděli, aby se stranili čínské společnosti a aby věřili, že nemuslimové mají být zabiti.