Americký špion zadržený v Moskvě má 4 občanství

MOSKVA | Bratr Paula Whelana, který byl zadržen Moskvě a je podezřelý ze špionáže, David Whelan, potvrdil, že má jeho bratr čtyři občanství. „Vím, že má čtyři občanství, ale to už asi víte,“ uvedl, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Paul Whelan – Američan v Rusku obviněný ze špionáže | repro: The Los Angeles Times

Jeho rodina tvrdí, že do Ruska jel Paul Whelen na svatbu, ale tato informace se stává pochybnou, jelikož jeho bratr neví na jakou svatbu jel. „Odmítl říct, komu jeho bratr jel na svatbu, a vysvětlil to tím, že nezveřejňuje informace o svých kamarádech,“ cituje jasnou účelovou americkou lež, kterou si sám nevymyslel, jelikož nese rysy oficiální lži amerických tajných služeb.

„Nemám v úmyslu navštívit Rusko, stejně jako moje rodina,“ uvedl David Whelan v odpovědi na otázku, zda plánuje tuto cestu, aby se setkal se svým bratrem.

V dřívější zprávě FSB Ruské federace je uvedeno, že byl při vedení špionážní akce v Moskvě zadržen občan Spojených států amerických Paul Whelan, a bylo proti němu zahájeno trestní stíhání.

Později bylo uvedeno, že Whelan má také kanadské, britské a irské občanství. Podle Davida Whelana jeho bratr, bývalý námořník, nyní pracuje v oblasti firemní bezpečnosti a odletěl do Moskvy na svatbu. Tuto informaci, ale není možné potvrdit z jiných zdrojů, takže by se mohlo jednat předem připravenou krycí agendu.