Komouši chtějí v Praze demonstrovat ve žlutých vestách

PRAHA | Stovky komunistů v reflexních vestách budou protestovat proti cenám bydlení, vody, elektřiny či plynu. Akce proběhne na Václavském náměstí v Praze koncem ledna. Komunisté se inspirovali protesty ve Francii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zapálí komouši v žlutých vestách ulice Prahy?

Demonstraci, která se bude konat v sobotu 26. ledna odpoledne, pořádá KSČM společně s Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, Komunistickým svazem mládeže a organizacemi Spojenectví práce a solidarity a Levicový klub žen.

„Nikdo jiný to za nás neudělá. Máme dost zvyšování nákladů na bydlení!“ hlásají organizátoři. Kromě vysokých nájmů v Praze a zdražujících hypoték se jim nelíbí také zvyšující se ceny za energie.

„K rostoucímu nájemnému se od začátku roku přidává zdražení komodit, které mají na bydlení výrazný vliv, jako je plyn, elektřina, teplo a do jisté míry vodné a stočné,“ uvedl tajemník pražské buňky KSČM Viktor Pázler

Organizátoři také účastníky akce vyzývají, aby si vzali reflexní vesty. Ty se staly známé díky kdy rozsáhlým protestům proti rostoucím cenám pohonných hmot a bydlení ve Francii na konci minulého roku. „Nezastíráme, že je tam určitá inspirace,“ připouští tajemník pražských komunistů.