Už i královská rodina bude v Británii šířit Rusofobii: Princ Harry se bude učit odrážet „ruskou agresi“

LONDÝN | Britský princ Harry plánuje navštívit velké manévry v Norsku, v nichž se bude nacvičovat odpor „ruské invazi“. Oznámil to tabloid The Daily Mirror. Upřesňuje, že princova návštěva nebude oficiálně ohlášena. Je však ceremoniálním velitelem Královské námořní pěchoty a plánuje se důkladně ponořit do atmosféry vojenského cvičení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Harry a jeho cikánka Meghan | repro: twiiter (@makhondlovu)

Podotýká se, že se cvičení zúčastní více než 100 elitních vojáků. Přesné datum manévrů není známo, mohou ale začít už v nejbližších týdnech. Celkem se jich zúčastní asi 8 tisíc vojáků z Norska, SS, Británie a Nizozemska, píše agentura.

Ve dnech 25. října až 7. listopadu 2018 se konalo v Norsku cvičení aliance Trident Juncture. Zúčastnilo se ho 45 tisíc vojáků, na 10 tisíc dopravních prostředků, 130 letounů a vrtulníků a 70 lodí z 31 zemí.

Ministr obrany Ruské federace Sergej Kužegetovič Šojgu 24. října podotkl, že aktivita Severoatlantické aliance (SA) u ruských hranic dosáhla nebývalého rozmachu. Tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Vladimirovna Zacharova dne 25. října prohlásila, že cvičení Trident Juncture odpovídají politice SS pro oslabení bezpečnosti v Evropě.

Královskou rodinu Británie se snaží zapojit do protiruské kampaně

Senilní královna Alžběta II. | foto: www.telegraph.co.uk

loading...
Publikace v britských médiích o plánované účasti prince Harryho v „protiruských“ vojenských cvičeních v Norsku můžou svědčit o tom, že konzervativní strana se snaží zapojit královskou rodinu do protiruské kampaně. Uvedlo ruské velvyslanectví ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

Podle mluvčího ruského velvyslanectví, koordinované publikace mohou svědčit, že určité sily usilují o zapojení královské rodiny do protiruské kampaně, kterou vede konzervativní britská vláda.

„Zdá se, že autorita politiků a generálů již nestačí, aby zajistila podporu společnosti v tomto směru,“ dodali na velvyslanectví. Lidé nevěří, tak nasadili nejtěžší kalibr, královskou rodinu.

loading...
Reklama:
loading...