Za sobotní násilí v Paříži může agresivní policejní dobytek, nikoliv demonstranti

PAŘÍŽ | Jedna ze zakládajících postav francouzského protestního hnutí takzvaných žlutých vest Priscilla Ludosky v neděli prohlásila, že k sobotnímu násilí v Paříži přispěla policejní taktika. Obvinila tak policejní dobytek z rozpoutání násilí. Což ovšem není objevení Ameriky, jelikož za jakékoliv násilí na demonstracích může jen a jedině policejní dobytek, jelikož to jsou agresivní hovada s absencí mozku v lebce.

francouzský policejní dobytek střílí do bezbranných

Pochodující demonstranti se klidně pohybovali po trase, která byla úřadům nahlášena, když najednou policie zablokovala cestu několik stovek metrů před předem určeným konečným místem u Národního shromáždění, tedy při sídle zákonodárného orgánu, Ludosky to v neděli uvedla pro tiskovou agenturu DPA.

„Proč to zablokovali těsně před příchodem pochodujících a dovolili tak konfrontaci? Vždyť lidi to naštve, když se jim postavíte do cesty – pak se události nakupí a vyústí do toho, co se stalo včera,“ řekla Ludosky. Dodala, že ona a další lidé žádali protestující, aby se otočili a kráčeli zpět k výchozímu místu, protože viděli, že situace se vyostřuje.

Záběry násilí jsou vždy šokující, ať už jsou ze včerejška nebo z předchozího dne či z jiných sobot, prohlásila Ludosky.