V Pekingu byla zahájena čínsko-americká obchodní jednání

PEKING | V Pekingu začala oficiální obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou, uvádí noviny Beijing Youth Daily. Minulý pátek čínské ministerstvo obchodu informovalo, že americká delegace navštíví Čínu od 7. do 8. ledna, aby uspořádala obchodní jednání. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

čínskoamerický ekonomický summit | repro: Sputnik (© AP Photo / Jason Lee/Pool)

Podle novin v 9.00 místního času dorazil k budově Ministerstva obchodu Čínské lidové republiky průvod více než deseti automobilů. Vedl ho automobil s čísly amerického velvyslanectví a americkou vlajkou.

Delegace Spojených států (SS), jak již bylo dříve uvedeno, je vedená zástupcem amerického obchodního představitele Jeffrey Jerrishem. Navíc je mezi delegáty zástupce ministra financí SS pro mezinárodní záležitosti David Malpass.

Začátkem prosince se na summitu G20 v Argentině vůdci Spojených států a Číny dohodli na „příměří“ v obchodní válce. Čínský lídr Si Ťin-pching slíbil, že napraví situaci s nerovnováhou v oblasti obchodu a začne nakupovat od SS velké množství zemědělského a jiného zboží.

Americký prezident Donald John Trump se 1. ledna rozhodl, že nebude zvyšovat daň na zboží z Číny za 200 miliard dolarů ročně z 10 % na 25 %, pokud se strany do 90 dnů dohodnou na některých otázkách.

Reklama: